Her alışverişinizde Petiçim Puan kazanın

Kapat
Türkçe İngilizce

Tarihçe


Sağlıklı İçeceklerin Kraliçesi

Buğday çimi suyu

Tarihçesi: Bitkilerin yeşil suyu halk ilacı olarak binlerce yıldır kullanılmaktadır. Anadolu’da buğday kutsal sayıldığı için doğrudan yere konmaz, buğday çimi de kesilip çiğnenir. Birinci Dünya savaşında Almanya’nın köylerinde kadınların askerlerin yaralarını yeşil ot posalarıyla sardıkları da bilinir. Ancak doğadan gelen şifaya dair neredeyse tüm kadim bilgiler yok olmaya yüz tutmuşken nasıl oldu da buğday çimi suyu bilgileri günümüze kadar ulaştı ve mucize gıda ismi altında hayatlarımıza girmeyi başardı. Bunun için en önemli isim Dr Ann Wigmore’dan bahsetmeliyiz.

1920’li yıllarda çok tutkulu bir araştırmacı ve doktor olan Dr. Ann Wigmore tüm çimleri ve otların iyileştirme etkilerini araştırmaya ve izlemeye başlar. Evcil hayvanlarına yedirtir.  Bir çok ot ve çim türünü keser ve dener, aralarında en inanılmaz sonuçları verenin buğday çimi suyu olduğunu görür. Kediler ve köpeklerin çok sevdiğine ve yaşam kalitelerinde inanılmaz artışa, enerjilerine, tüylerinin daha gür ve parlak olmasına, uzun ömürlerine şahit olur. Yine de insan üzerindeki etkilerinden tam emin olmadığı için kendi üzerinde denemeye karar verir. Ortalama bir amerikalı gibi beslenerek geçirdiği yıllardan sonra bedeni zayıf ve bitkindir. Diyetini değiştirir ve buğday çiminin ezerek suyunu çıkarıp içer, ardından uzun süre etkilerini gözlemler. Tecrübe ettikleri öylesine güçlüdür ki bu konuda araştırmalarına devam etmeye karar verir.

Birlikte çalıştığı aynı zamanda yakın dostu Dr. Earp Thomas ve Charles Schnabel’ın bulgularına göre 7 kg buğday çimi suyunun besin değeri 200 kg kadar sıradan sebze ve yeşillikle eşdeğerdir. Ayrıca tek başına buğday çimi suyunun bir insanın haftalarca hatta aylarca besin ihtiyaçlarının tümünü karşılamaya yeterli olduğu sonucuna varır.

‘The Wheatgrass Book’ adlı kitabında Dr. Ann Wigmore buğday çimi suyunun her bir hücreyi beslemesi, DNA hasarını nasıl tamir ettiğini ve toksin atılmını nasıl sağladığını bilimsel araştırma sonuçlarıyla anlatmaktadır. Boston’da bugün dünyanın en ileri gelen sağlık kurumlarından biri olan Hippocrates Health Inst.u 1961 yılında kuran Dr. Ann Wigmore yıllarca hastaları üzerinde buğday çimi suyunu kullanarak iyileşmelerini sağlamıştır. Hippocrates Sağlık ve Tedavi Merkezi bugün dünyanın önde gelen detoks ve alternatif tedavi merkezlerinden biridir. Petiçim olarak da yetiştirme ve üretme şeklini kendimize örnek aldığımız kurumdur. 

Petiçim Buğday Çimi Suyu © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!