Her alışverişinizde Petiçim Puan kazanın

Kapat
Türkçe İngilizce

Biz Kimiz


PETİÇİM

Şehirde sera kurarak sektöründe bir ilki gerçekleştiren Petiçim, aynı zamanda topraklı tarım yaparak ürettiği çim sularını hergün taze ve serin şekilde müşterilerine ulaştırmasıyla da bir ilke imza attı.
İstanbul Ortaköy’deki seramızda soğuk sıkım yöntemiyle hazırlanan Petiçimler, cam kavanozlarda, yüksek besin değerlerini kaybetmeden sizlere ulaştırılıyor.
Yoga eğitmeni Petek Erim ve ortağı Erdal Ertuğvat tarafından 2016’da kurulan Petiçim, üretiminde organik orman toprağı, doğal tohum, biyolojik arıtılmış su, doğal gün ışığı, cam şişeleme ve sonsuz sevgi kullanıyor.

Petek Erim

1967 İstanbul doğumlu. Avusturya Lisesi, ardından asıl okulu saydığı New York, Viyana ve Los Angeles’ta yaşadığı 14 yıl geldi. 2000 senesinde LA’de çocukluğundan beri ilgilendiği yogayı hakkıyla öğrenmek için eğitim aldı. Ardından 15 yıl tam zamanlı ders verdi ve Yoga ekseninde tüm ilgi duyduğu alanları araştırdı, kendi üzerinde denedi, paylaştı; farklı beslenme disiplinleri; Makrobiotik, Ayurveda, Zen, Geleneksel Çin Tıbbı, doğu/batı sentezli psikoloji.

2015’te ani bir kararla ders vermeye belirsiz bir süre için ara vererek yeni arayışlara girdi. O esnada 1,5 sene boyunca her gün 2 doz buğday çimi suyu içti. Bir mucizeyle karşı karşıya olduğunu anladı, içinde her zaman bulunan paylaşmalıyım dürtüsü ve yanında Erdal gibi bitki, hayvan aşığı bir insan olmasının şansıyla, İstanbul’da bulmakta zorlandığı buğday çimi suyunu üretme fikri gelişti.

Evde başladıkları denemeler çok değerli öğrenci ve arkadaşlarının talepleriyle boyut kazanmaya başladı. 2017’de Petiçim’i kurdular.

Hayatının Yoga merkezli gelişme evresinin, buğday çimi suyu gibi fayda dolu bir sonuca dönüşmüş olmasını, ilkinin ikincisini beslemesini, yıllardır insanlarla paylaştığı her zerrenin misliyle geri dönüşünü izlemek en güçlü motivasyonu.

2020 Şubat ayından beri online olarak, yıllardır üzerinde çalıştığı Yeni Bilinç hakkında bilgi ve paylaşımlar yaptığı Cesur Yeni Dünya Kursunu veriyor. Mutlu ve Petiçim’li.

Erdal Ertuğvat

1961 doğumlu. İstanbul’lu, tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir ailenin oğlu. Özel Kalamış Lisesi’nin ardından İngiltere’de tekstil mühendisliği okudu. İstanbul’a döndükten sonra 7 sene boyunca Oba Perde San.’de çalıştı ve1994 senesinde Etiler’de Odek Dekor’u kurarak 25 sene işletti.

Bu yıllarda çok düşkün olduğu hayvan ve bitki merakını hobi olarak geliştirdi. Bahçeler yaptı, hayvanlar büyüttü, akvaryum klubü kurdu, güvercin besledi ve bir gün geldi kendini buğday çimi üreticisi olarak buldu. Doğaya, tohuma, toprağa duyduğu sınırsız sevgi sonunda insanların hayatına fayda olacak bir üretime dönüştü. Sabahlara kadar okuyup araştırmak, çimleri ‘naber kızlar’ diye selamlamak, hergün tepsilerce tohumu ekip defalarca sulamak, hep daha iyisini yapmaya çalışmak kendisine ‘çimlerin efendisi’ lakabını getirdi. Dünyalar kadar sevdiği oğlu Ege’li, mutlu ve Petiçim’li.

Petiçim Buğday Çimi Suyu © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!