Her alışverişinizde Petiçim Puan kazanın

Kapat
Türkçe İngilizce

Nasıl Üretiyoruz?


Yola çıkarken ilk hedefimiz kendi içmek istediğimiz kalitede, yüksek besin değerine sahip buğday çim suyunu elde etmek ve taze şekilde sizlere ulaştırmaktı.  Çünkü bizler ve alıcılarımız arasında hiç bir fark olmadığını biliyoruz. Hepimiz bedenlerimize en iyisini vermek ve sağlığımızı korumak arzusundayız.

Bunu ancak saygı ve özenle üreterek sağlayabiliriz. Bu yüzden Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve toprakta yetişmiş çimden, soğuk sıkım ile elde edilmiş, taze çim suyu gönderimine başladık.
Bu önceliğimizle ; 

Topraklı Üretim

Buğday çimin en önemli özelliklerinin başında kaliteli bir toprakta bulunan 102 mineralden 98 tanesini bünyesine alabiliyor olması gelir. Bu yüzden öncelikli olarak yurtdışından gelen organik sertifikalı, hiç işlem görmemiş orman toprağı kullanıyoruz.

Litvanya kökenli Amerikalı Dr. Ann Wigmore (1909-1993), buğday çimi suyunun medikal alanda kullanımı için olduğu kadar gündelik hayatlarımıza girmesine de öncülük etmiş ve önce kendisinin sonra da yıllarca hastalarının çeşitli tedavilerinde kullanmış en önemli isimlerin başında gelir. Doktor Wigmore’un kurmuş olduğu, dünyanın önde gelen sağlık merkezlerinden, aynı zamanda ilk kurulan büyük çaplı buğday çimi üreticilerinden Hippocrates Health Institute modeli ile Türkiye’de ilk defa kapalı alanda, organik toprakta, buğday çimi suyu hazırlayarak taze şekilde sizlere ulaştıran tek üreticiyiz.

Organik toprak Sertifikalı tohum

Hiç bir şekilde katkı, ilaç ve kimyasal madde kullanmadan üretim yapıyoruz. 100% organik orman toprağı ve GDO’suz, sertifikalı buğday tohumlarını filizlendirip ekiyoruz.

Manuel

Ekme, kesim ve paketleme aşamalarında el emeğiyle tek tek yol alıyoruz. Böylece her aşamada dikkat ve özeni koruyoruz.

Geri Dönüşüm

Topraklarımızı 1 defa kullandıktan sonra doğaya geri kazandırıyoruz.  

Su

Oksijenle zenginleştirilmiş su ile otomatik sulama sistemi kullanıyoruz.  

Geri dönüşüm

Topraklarımızı 1 defa kullandıktan sonra doğaya geri kazandırıyoruz.  

Solucan Gübresi

Organik solucan gübresiyle toprağı mikroorganizma açısından zengin, mineralli ve daha besleyici hale getiriyoruz. Buğday çimlerimiz buna bayılıyor.  

Hijyen

Çimleri kestikten sonra sirkeli suda bekleterek dezenfekte ediyoruz. Tepsilerimizi ozonlu suyla her kullanım sonrası yıkıyoruz.  

Soğuk Sıkım

Bıçak değmeden ezerek sıkma yapan soğuk sıkım makine kullanıyoruz. Böylelikle buzdolabında üç gün tazeliğini koruyor.

Tazelik

Günlük olarak sıkım yapıp aynı gün içinde teslim ediyoruz. Her kesim sonrası tepsileri dezenfekte edip ardından yeni toprak ve tohum ekiyoruz.

Cam Güvenliği

Yalnızca cam şişeleme yapıyoruz. Asla plastik kaplarda gönderim yapmıyoruz.

Şeffaflık

Üretim yerimiz dileyen herkese açık. Bilgi almak veya tanışmak isteyen tüm ziyaretçileri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Petiçim Buğday Çimi Suyu © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!