Her alışverişinizde Petiçim Puan kazanın

Kapat
Türkçe İngilizce

Özellik ve Etkileri


Buğday çimi suyu gıda takviyesi değil yaşamsal bir içecektir.

Toprakta varolan 102 mineralden 92 sini emerek kendi bünyesine alır. Dr. Earp Thomas deneyleri sonucunda buğday çimi suyunun içinde, insanın ihtiyacı olan100’den fazla besin maddesi tespit etmiştir. Ayrıca tek başına buğday çimi suyunun bir insanın haftalarca besin ihtiyaçlarının tümünü karşılamaya yeterli olduğu sonucuna varmıştır.

Buğday çiminin önemi, öncelikle yapraklarının yeşil görünmesini sağlayan KLOROFİL içeriğinden gelir. Buğday çimi yenilebilir canlı klorofil olduğu için bildiğiniz en uygun, en zengin doğal kaynaktır. İçeriğindeki klorofil oranı %70’i bulur.

KLOROFİL neden bu kadar önemli?

Klorofil, güneşin yaşam veren gücünün başka bir formudur ve ışığın oluşturduğu ilk üründür. Bu yüzden herhangi bir elementin içerdiğinden daha fazla ışık enerjisi içerir. Bitkiler için klorofil, insanlar için kan neyse odur. En önemli özelliği, insan kanındaki oksijen taşıyan hemoglobinle hemen hemen aynı kimyasal yapıda olmasıdır. Bu yüzden klorofil, ağızdan alındığında kırmızı kan hücrelerine hemen karışır, kanı mükemmel temizler ve dokuların iyileşmesini hızlandırır. Arınma (DETOKS) esnasında bedene güçlü şekilde destek olur. Buğday çimi suyunun bir diğer ismi yeşil kandır.

Buğday çimi suyu dolayısıyla klorofil, organizmayı hücresel boyutta alkalize edebilme ve bağışıklık sistemini güçlendirme özelliğine sahiptir. İçeriğinde bulunan yüksek orandaki anti oksidanlar sayesinde tıp doktorlarının da medeniyet hastalıklarından korunmak için içilmesini önerdikleri bir gıda haline gelmiştir.
 

Kanın klorofil desteği ile oksijen taşıma kapasitesinin artması bir çok faydayı beraberinde getirir.


Klorofil vücuttaki toksinleri nötralize eder.


Bilim, klorofilin zararlı bakterilerin büyümesini ve gelişmesini durdurduğunu kanıtlamıştır.


Karaciğer arınmasında etkilidir.


Klorofil anti-bakteriyeldir ve iyileştirici olarak vücudun hem içine hem dışına uygulanabilir.


Klorofil vücuttaki toksinleri nötralize eder.


Kan şekeri sorunlarını düzeltir.


Buğday çimi suyu akneleri tedavi etmeye yardımcıdır.


Sindirime destek olur.


İnsan beslenmesinde az miktarda kullanılan buğday çimi suyu diş çürümesini önlemede etkilidir. Buğday çimi suyu beş dakika boyunca ağızda bekletilirse diş ağrılarına ve dişetlerindeki zehirlerden arınmaya iyi gelir.


Her türlü kan düzensizliği için harikadır. Dr. Ann Wigmore 30 sene boyunca hastalarına buğday çimi suyuyla kür ve tedaviler uygulamıştır.


Buğday çimi suyunda yüksek miktarda enzim bulunur.


Ünlü beslenme uzmanı Dr. Bernard Jensen, buğday çimi suyunu sindirmenin sadece birkaç dakika sürdüğünü ve vücut enerjisinin çok az kullanıldığını söylemiştir.


Buğday çimi, havuç suyu ve diğer meyve ve sebzelerle karşılaştırıldığında muhteşem bir toksin attırıcıdır.


Buğday çimi suyu kabızlık tedavisinde ve bağırsakların sağlıklı tutulmasında çok etkilidir.


Her gün içilen bir doz buğday çimi suyu yaklaşık 2 kg taze yeşillik tüketmiş kadar besin almaya yakındır.


Metabolizmaya tonik etkisi yapar.


Tiroid bezlerinin sağlıklı çalışmasını destekler.


Lenf sistemine temizlenme desteği verir.


Sıvı klorofil vücuttaki ilaç kalıntılarını temizler.


Kalbin fonksiyonlarını arttırmaya yardımcıdır.


Kan basıncını normalleştirir.


Kanın hücrelere oksijen taşıma kapasitesini artırır.


Kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum kaynağıdır.

 

1940 yılında Tıp Doktoru Benjamin Cruskin, Amerikan Cerrahlık Dergisi`nde klorofili: kötü kokuları temizlemede, boğaz iltihaplanmalarında, yaraları iyileştirmede, doku naklinin iyileşmesini hızlandırmada, kronik sinüzitin tedavi edilmesinde, kronik içkulak iltihabı ve enfeksiyonunu gidermede, varisli damarların sayısını azaltmada ve bacak ülserini iyileştirmede, impetigoyu ve diğer kabuklu döküntüleri yok etmede, rektal yaraları iyileştirmede, rahim boynu iltihaplanmasını tedavi etmede, vajinal parazit enfeksiyonlarından kurtulmada, tifo ateşini düşürmede ve çeşitli durumlarda ilerlemiş dişeti iltihaplanmasını iyileştirmede kullanılması için tavsiye etmiştir.

Nasıl ve Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Önerilen günlük miktar bir doz (shot) yani 30 ml. Yaklaşık 4 yemek kaşığı kadar. Özel durumlarda bu miktar günlük 60 veya 90 ml. ye çıkabilir. Şehirlerde yaşayan insanlar için sürekli kullanımı önerilmekle birlikte bu mümkün değilse senede en azından 4 kez kez aylık kür yapılması tavsiye edilir.

Son Söz

Japonya`da bulunan Hagiwara Sağlık Enstitüsü`nün başkanı Dr. Yoshihide Hagiwara, çimin yiyeceklerde ve tıpta kullanılması için öncülük ediyor.

Klorofil, yağ moleküllerinde çözünebildiği ve yağ molekülleri lenf sistemi aracılığıyla, kan tarafından direkt olarak emildiği için, klorofilin de bu şekilde emilebileceğini söylüyor. Başka bir deyişle, bitkilerin "kanı", insan vücudunda bulunan her hücreye besleyici madde taşıyan insan kanına karıştırılabilir.

Petiçim Buğday Çimi Suyu © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!