Ürünlerimiz

Görseller Yükleniyor
15 Günlük Petiçim Paketi15 Günlük Petiçim Paketi

15 Günlük Petiçim Paketi

.

175.00 TL

Fiyatlara Kargo ve KDV Dahildir.

Ad.

15 Gün

İçin Uygun

30 ml

Şişe Ebat

15 Adet

Vakumlu Paketlerde teslim edilir

6 Ay

Derin Dondurucuda Saklama

Ürün Hakkında

Petiçim buğday çimi suları sertifikalı tohum ve organik orman toprağı kullanılarak elde edilir. Soğuk sıkım yapan özel çim sıkma makinesi ile sıkılır ve otomatik dolum sistemiyle cam kavanozlara doldurulur. Vakumlanmış paketler halinde kullanıma sunulur. Buzdolabı serinliğinde teslim edilir.

Buğday tohumları hijyenik suda bekletilerek filizlendirilir. Ardından orman toprağına ekimi yapılır. Takip eden oniki/ondört gün boyunca otomatik sistemle sulaması yapılır ve ideal ışık, nem, ısı şartları kontrol altında tutularak büyütülür. Sulamada özel işlemden geçmiş, temiz su kullanılır.

Buğday filizinin en önemli özelliği sağlıklı ve temiz toprakta bulunan minerallerin büyük kısmını bünyesine alabilmesidir. Seramızda üretilen solucan gübresi ile organik toprağa mineral desteği de verilerek mümkün olan en yüksek besin değerine ulaşması sağlanır.

Uygun boya gelen buğday filizleri en doğru kesim zamanı olan, ikinci yaprağı vermeye yaklaştığında kesilir. Özel çim kesme aletleri ile yapılan kesimden sonra sıkıma girmeden önce son kez hijyeni sağlamak için on dakika sirekli suda bekletilir. İlk hasattan sonra uzayan çimler ikinci defa kullanılmaz ve kullanılması önerilmez.

Üretim sürecinde herhangi bir katkı maddesi, ilaç veya kimyasal kullanılmaz.

Tohumlar sertifikalandırılmış, 100% doğal buğday çimi tohumlarıdır. 

İçinde yüksek oranda vitamin, mineral, enzim, antioksidan ve aminoasitler barındırır. Daha detaylı bilgi için lütfen sitemizde yer alan "BUĞDAY ÇİMİ HAKKINDA" bölümüne tıklayınız.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Petiçim ürünlerimiz ile ilgili sizlerden bize gelen en çok sorulan sorular ve yanıtları bulabilirsiniz.

Petiçim buğday çimi suları günlük ve taze olarak hazırlanıp aynı gün sevkedilir. Günlük doz olan 30 ml. lik kavanozlarda cam şişeleme yapılır. Soğuk sıkım yöntemiyle hazırlandığı için buzdolabında üç gün tazeliğini korur.

İstanbul içi siparişlerde motor kurye, şehir dışı gönderimlerde ise kargo kullanılarak soğuk zinciri koruyan özel kutu içerisinde, buzdolabı serinliğinde adresinize teslim edilir.

Petiçim buğday çimi sularının özelliği önceden dondurulma veya ısıtılma gibi işlemler görmemiş olmasıdır. Isıya çok hassas bir ürün olan olan buğday çimi suyunun ön dondurulma yapılmış halde sevkiyatında en ufak çözülme dahi okside olmasına sebep olur. Bu sebeple Petiçim ürünleri taze olarak size ulaşacak şekilde hazırlanır, paketlenir ve teslim edilir. Ön ısıtılma işlemine girmemiş olmasından dolayı evdeki buzdolabınızda kendiniz dondurarak muhafaza edebilir ve 6 ay boyunca buzluktan çıkarıp ılık suda çözerek tüketebeilirsiniz.

150 tl ve üzeri siparişlerde kurye ve/veya kargo ücreti alınmaz.

Aylık paketinizde 30 adet 30 ml. lik cam şişede, taze sıkılmış çim suyu bulunmaktadır.

Teslim edildiği gün ve ertesi gün içilecek olan iki adet buzdolabına, diğerleri ise derin dondurucuya konmalıdır. Dondurulduktan sonra tekrar çözünceye kadar tazeliğini korur. Cam kavanozlar buzlukta çatlama veya kırılma yapmaz.

Isıya, ışığa ve havaya duyarlıdır, buzdolabının dışında bırakılmaması önerilir.

Buğday çimi suyunun taze sıkıldığını koyu yeşil renginden ve tadındaki tatlılıktan kolayca anlayabilirsiniz. Dilerseniz saf olarak veya yeşil içeceklere karıştırarak tüketebilirsiniz. Tadı lezzetli olup içimi kolaydır. Derin dondurucuda muhafaza edilen çim suyu kavanozlarından tek adeti içmeden 15 dk önce buzluktan alın, ılık su dolu bir kapta çözüp tüketin. Çözüldükten sonra bir daha dondurulmaz.

Sabahları aç karna içmek en uygunu olmakla birlikte yemeklerden 15 dk önce veya 2 saat sonra da tüketilebilir.

Günde bir adet içilmesi yeterlidir. Aylık kürler yapılması tavsiye edilir.

Sipariş ve Teslimat

Tazelik

Petiçim buğday çimi suyu paketleri her gün taze olarak, soğuk sıkım yöntemiyle hazırlanır. Cam şişelere doldurulur, sizlere taze ve serin şekilde ulaşması sağlanır. Toprakta yetiştirme yapan ve taze sıkılmış ürün gönderen ilk ve tek üreticiyiz. Çim sularımız buzdolabında üç gün tazeliğini korur.

 

Siteden

Taze buğday çimi suyu içeren Petiçim paketlerinden sipariş vermenin en kolay yolu web sitemizdir. Dilediğiniz ürünü seçerek sipariş oluşturabilir ve sitemize üye olarak her alışverişinizde Petiçim puanı kazanabilirsiniz.

 

 

 

Whatsapp

0541 4104070 numaralı whatsupp hattımızdan iletişime geçebilir, dilerseniz sipariş verebilirsiniz. Tek mesajda isim, soyad, telefon, adres, hangi paketi istediğiniz ve ödeme şeklinizi yazmanız yeterlidir.

 

TESLİMAT SÜRECİ

Siparişiniz siteden veya whatsupp hattından alındığında size teslimat gününüz bildirilir. Gönderim gününüz geldiğinde çimleriniz taze olarak sıkılır, cam kavanozlarda şişelenir ve öğleden sonra serin şekilde adresinize teslim edilir. Size verilen teslimat günü, sipariş yoğunluğumuza, adresinize ve sipariş adetine göre değişim gösterebilir.

 

İstanbul içi

gönderimler verilen teslimat gününde kurye ile yapılır. Öğleden sonra mesai saatleri içinde teslim edilir. Avrupa yakası teslimat günlerimiz: Pazartesi, Çarşamba, Perşembe Anadolu yakası teslimat günleri: Salı ve Cuma Pazar günleri sevkiyatımız yoktur.

 

İstanbul dışı

siparişlerde çim sularımız, tazeliği ve serinliğinin iki gün korunmasını sağlayan özel kutularda, donmuş jel paketler konularak kargoya verilir. Böylelikle size serin şekilde ulaşması sağlanır. Petiçim’de ardında zehirli gazlar bırakan kuru buz sistemi kullanılmaz. Asla önceden dondurulmuş veya ısıtılmış ürün gönderilmez.

 

Size Ulaştığında

Paketinizi aldığınızda içinde kullanım ve muhafaza koşullarının yazılı olduğu bilgilendirme kağıdını veya sitemizde ürün altlarında yazılı bilgileri okuyarak çim sularınızı muhafaza edebilir ve tüketebilirsiniz.

 

*Tepside yetişmiş, kesime hazır çim ürünümüz yalnızca İstanbul içinde gönderilir.

 

Havale/EFT için Banka Bilgilerimiz

Ege Ertuğvat

Finansbank

İçerenköy Şb.883

Iban: TR 98 0011 1000 0000 0090 8673 74

 Adresimiz

Ortaköy Mah. Sarı Efe Sokak No:13 Ortaköy/Beşiktaş İSTANBUL TURKEY 

İletişim

Telefon: 90 (541) 410 40 70
E-Posta: info@peticim.com  

Sosyal Medya

256 Bit SSL Sertifikası ile %100 Güvenli Alışveriş

  • Visa
  • Master Card
  • American Express

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.