Merak Edilenler?

Buğday Çim`i hakkında merak edilen soruların başında gelenleri aşağıda sizler için elimizden geldiğince yanıtlamaya çalıştık. Buğday Çim`i hakkında aklınızdakileri aşağıda cevaplarıyla bulabilirsiniz.

Günlük doz ne olmalı ?

Sağlıklı bir yetişkin için önerilen günlük miktar 30 ml. dir. Bu yaklaşık 4 yemek kaşığına denk gelir. Belirli bir rahatsızlık söz konusu olduğunda kullanmak için doktorunuza danışmanızı öneririz.

Ne şekilde kullanmalı?

Sabahları aç karna içilmesi tavsiye edilir. Eğer sabah içmeyi unutursanız bir sonraki açlık süresinde tüketin. Ayrıca gece yatmadan içmek de uygundur.

Haftalık veya aylık paket alımınızda aynı gün sıkılıp sevkiyat yapılır. 3 tanesini taze kullanım için normal buzdolabına geri kalanını derin dondurucuya koyun. Taze olanların kullanımı bitince tek dozluk kavanozu dondurucudan çıkartıp geceden buzdolabının alt bölümüne indirin, sabah çözülmüş olarak tüketin.

Ne kadar süre kullanmak gerekir?

Etkilerini görebilmek için en az 21 gün süreyle aralıksız içmenizi öneririz. İlk defa kullanacak olanların aylık veya en ideali 2 aylık kürle başlamaları çok uygundur. Sonra ara verip vücudunuzun ihtiyacına göre farklı sürelerde devam kürleri yapabilirsiniz.

Ne kadar süre dayanır ?

Petiçim buğday çimi suyu soğuk sıkım yapan makine ile sıkıldığı için buzdolabında 72 saat tazeliğini korur. Bu sürenin dışında kalacak olanlar tazeyken derin dondurucuya konmalıdır.

Tadı nasıl?

Tadıyla ilgili net bir şey söylemek oldukça zor. Yoğun çim tadında denebilir. Kimleri çok severken kimileri de içmekte zorlanıyor. Eğer tadını beğenmezseniz yeşil elma suyu veya limon suyuyla karıştırıp içmenizi öneririz.

İçince midem bulanır mı?

Buğday çimi suyu doğanın sunduğu en güçlü anti oksidanlardan biridir. Yoğun detoks etkisi sebebiyle ilk içildiğinde birden vücuda güçlü bir arınma etkisi yapabilir, bu reaksiyon normaldir.

Kendim yetiştirmek istiyorum, kolay mı?

Buğday çimini yetiştirmek oldukça kolay. Zor olanı bu işi sürekli kılmak. Bir tepsinin yetişmesi yaklaşık 12 günü bulur. Yetişen tepsideki çimleri kesip sıkarken bir diğer tepsiyi ekip büyütmelisiniz. Bu devamlılığı sağlamak için her gün bakımını ve sulamasını yapmanız gerekir. Ve en önemlisi doğal tohum ve organik toprak bulmanız, bir kez kullandıktan sonra da toprağı değiştirmenizdir.

Evde yetiştirmek isteyenler için her zaman yardımcı olmaya hazırız. Telefon etmeniz yeterli.

Kendim yetiştirdim, suyunu nasıl sıkabilirim?

Buğday çimi suyu yüksek lif içerdiği için normal katı meyve sıkacağını zorlayabilir. Bu yüzden soğuk sıkım yapan, slow juicer yavaş sıkım (slow juicer) makina kullanmalısınız. Bu konudaki önerilerimiz için bizi arayabilirsiniz.

Bir diğer seçenek olarak yüksek devirli blender da uygundur. Bir tutam çimi 2 katı içme suyu ve 1 küp buzla blenderda karıştırıp tüketebilirsiniz.

Adresimiz

Ortaköy Mah. Sarı Efe Sokak No:13 Ortaköy/Beşiktaş İSTANBUL TURKEY 

İletişim

Telefon: 90 (541) 410 40 70
E-Posta: info@peticim.com  

Sosyal Medya

256 Bit SSL Sertifikası ile %100 Güvenli Alışveriş

  • Visa
  • Master Card
  • American Express

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.