Petek Erim

1967 İstanbul doğumlu. Avusturya Lisesi, ardından Avusturya’lı bir sanatçı ile evlenip asıl okulu saydığı New York, Viyana ve Los Angeles’ta çağdaş sanat çevreleri içinde yaşadığı 14 yıl geldi. 2000 senesinde L.A.’de çocukluğundan beri ilgilendiği yogayı hakkıyla öğrenmek için eğitim aldı. Ardından 15 yıl tam zamanlı ders verdi ve Yoga ekseninde tüm ilgi duyduğu alanları araştırdı, kendi üzerinde denedi, paylaştı; farklı beslenme disiplinleri; Makrobiotik, Ayurveda, Zen, Geleneksel Çin Tıbbı, doğu/batı sentezli psikoloji.

2015’te ani bir kararla ders vermeye belirsiz bir süre için ara vererek yeni arayışlara girdi. O esnada 1,5 sene boyunca her gün 2 doz buğday çimi suyu içti. Bir mucizeyle karşı karşıya olduğunu anladı, içinde her zaman bulunan paylaşmalıyım dürtüsü ve yanında Erdal gibi bitki, hayvan aşığı bir insan olmasının şansıyla, İstanbul’da bulmakta zorlandığı buğday çimi suyunu üretme fikri gelişti.

Evde başladıkları denemeler çok değerli öğrenci ve arkadaşlarının talepleriyle boyut kazanmaya başladı. 2017’de Petiçim’i kurdular. Kurulmasından 1 yıl sonra Petiçim'in getirdiği yeni misyonla çok özlediği yoga eğitmenliğine de geri döndü.

Hayatının Sanat ve Yoga merkezli gelişme evresinin, buğday çimi suyu gibi bir somut üretimi getirmiş olmasını, ikisinin birbirini beslemesini, yıllardır insanlarla paylaştığı her zerrenin misliyle geri dönüşünü izlemek en güçlü motivasyonu. Yoga'lı, mutlu ve Petiçim’li.

Mobirise

Erdal Ertuğvat

1961 doğumlu. İstanbul’lu, tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir ailenin oğlu. Özel Kalamış Lisesi’nin ardından İngiltere’de tekstil mühendisliği okudu. İstanbul’a döndükten sonra 7 sene boyunca Oba Perde San.’de çalıştı ve1994 senesinde Etiler’de Odek Dekor’u kurarak 25 sene işletti.

Bu yıllarda çok düşkün olduğu hayvan ve bitki merakını hobi olarak geliştirdi. Bahçeler yaptı, hayvanlar büyüttü, akvaryum klubü kurdu, güvercin besledi ve bir gün geldi kendini buğday çimi üreticisi olarak buldu.

Doğaya, tohuma, yaşamın her formuna duyduğu sınırsız sevgi sonunda insanların hayatına da sayısız fayda sağlayacak bir üretime dönüştü. Sabahlara kadar okuyup araştırmak, çimleri ‘naber kızlar’ diye selamlamak, hergün tepsilerce tohumu ekip defalarca sulamak, hep daha iyisini yapmaya çalışmak kendisine ‘çimlerin efendisi’ lakabını getirdi.

Dünyalar kadar sevdiği oğlu Ege’li, mutlu ve Petiçim’li.

Bizkimiz
1
Adresimiz

Ortaköy Mah. Sarı Efe Sokak No:13 Ortaköy/Beşiktaş İSTANBUL TURKEY 

İletişim

Telefon: 90 (541) 410 40 70
E-Posta: info@peticim.com  

Sosyal Medya

256 Bit SSL Sertifikası ile %100 Güvenli Alışveriş

  • Visa
  • Master Card
  • American Express

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.